Piotr Bąkowski Jan DabekPo zwycięskiej walce o tytuł Mistrza Świata w kickboxingu Piotr Bąkowski został nagrodzony z rąk Starosty Powiatu Piaseczyńskiego Jana Adama Dąbka za wybitny sukces oraz promowanie powiatu na skalę światową.

Piotr Bakowski sportowo 1

Podczas gali kickboxingu w Kłodzku, odbyła się zawodowa walka o tytuł Mistrza Świata federacji WKSF. W oktagonie naprzeciw siebie stanęli Piotr Bąkowski oraz Słowak Matus Bazger. Po ciężkim pojedynku zwyciężył jednogłośnie Polak.

piotr bąkowski tataspartakiada

Piotr Bąkowski juz po raz drugi był gościem podczas Tataspartakiady. Impreza ma na celu ukazanie jak ważna jest rola ojca przy dziecku niepełnosprawnym. Piotr wraz ze swoimi zawodnikami odbyli pokazowy trening sztuk walki oraz zorganizowali turniej Kalaki (rywalizacja na piankowe pałki) dla uczestników wydarzenia.

piotr bąkowski kickboxing barbara galicz

We wrześniu odbyło się spotkanie Piotra Bąkowskiego z Burmistrz Tarczyna Panią Barbarą Galicz. Podczas niego przeprowadzono rozmowę na temat rozwoju sportu oraz działalności kampanii społecznej "Łączy Nas Sport Nie Narkotyki".

piotr bakowski dorzuć zeszytJak co roku Piotr Bąkowski jest organizatorem akcji "Dorzuć Zeszyt do Wyprawki Szkolnej". Ma ona na celu wsparcie potrzebujących dzieci w rozpoczęciu nowego roku szkolnego. W Powiecie Piaseczyńskim zebrano w sumie ponad 100 kompletnych wyprawek.

biskupPiotr Bąkowski razem ze Starostą Powiatu Piaseczyńskiego, patronem kampanii "Łączy Nas Sport Nie Narkotyki" spotkali sie z biskupem Józefem Górzyńskim.

piotr bąkowski łbiska starostaW ramach kampanii społecznej "Łączy Nas Sport Nie Narkotyki" Piotr Bąkowski prowadzi zajęcia ruchowe z elementami sztuk walki w Zespole Szkół Specjalnych w Łbiskach. Program szkoleniowy ma na celu usprawnienie młodzieży pod względem koordynacyjnym, gibkościowym oraz fizycznym, a przy okazji jest to dobry sposób na integrację i zabawę.

zgrupowaniePiotr Bąkowski wraz z Łukaszem Makarewiczem, na zaproszenie słowackiego trenera Petera Bonka, miał okazję poprowadzić seminarium szkoleniowe. Jest to efekt owocnej współpracy, Peter miał już okazję pracować z polskimi zawodnikami. Dzięki takim przedsięwzięciom dajemy możliwość rozwijania się na międzynarodowym poziomie.

Piotr Bąkowski działalność społeczna 111W lipcu Piotr Bąkowski i Łukasz Makarewicz spotkali się w Sejmie z Posłem Jakubem Rutnickim, Wiceprzewodniczącym Komisji Sportu i Turystyki. Rozmowa dotyczyła rozwoju kampanii profilaktyki społecznej "Łączy Nas Sport Nie Narkotyki".

piotr bąkowski portretOd czerwca Piotr Bąkowski objął funkcję Sekretarz Generalnego federacji sztuk walki WKSF Poland (World Kickboxing Sport Federation). To młoda organizacja prężnie rozwijająca się do tej pory w innych krajach, która w ostatnim czasie zyskała przedstawicielstwo także w Polsce. - Razem z Łukaszem Makarewiczem zgodziliśmy się na wsparcie swoim doświadczeniem tej inicjatywy, na prośbę Światowych Władz federacji.

Czytaj więcej: Nowe funkcje i nowe rozwiązania w WKSF

10850533 567585290041603 1742679063 nOd czerwca 2014 Piotr Bąkowski, w skutek rozmów prowadzonych z zarządem WKA International, objął funkcję Prezesa - reprezentanta w Polsce, w zakresie rywalizacji amatorskiej, tej najstarszej światowej federacji kickboxingu i karate. Funkcję Wiceprezesa przyjął Łukasz Makarewicz a funkcję Prezesa rywalizacji zawodowej zatrzymał Paul Martin, dotychczasowy Prezes WKA Poland. - Nowe struktury WKA Poland zostaną ściśle powiązane z dotychczasowymi działaniami UFR -  Mówią Piotr Bąkowski i Łukasz Makarewicz. To sukces UFR wpłyną na propozycję współpracy dotychczasowych władz WKA Poland i WKA International dlatego czujemy się zobligowani do pracy w równym stopniu nad dalszym rozwojem obu organizacji - zapewniają liderzy UFR.

 

piotr bąkowski działacz sportowyW maju Piotr Bąkowski wraz z Łukaszem Makarewiczem, Trenerem Kadry Polski UFR, odwiedzili Ośrodek Przygotowań Olimpijskich COS w Zakopanem. Podczas wizyty mieli zaszczyt wpisać się do księgi pamiątkowej w której widnieją nazwiska czołowych polskich sportowców, działaczy, polityków i duchownych.

piotr bakowski wywiad1. NATALIA PAWLAK: Jak długo trenuje pan kickboxing?

PIOTR BĄKOWSKI: Kickboxing trenuję od 1997 r. W rywalizacji sportowej nie zamknąłem się jednak w jednym stylu. Rywalizowałem z powodzeniem także na turniejach innych sztuk walki jak np.: taekwondo czy tang soo do. Uważam, że dobry zawodnik musi być elastyczny i potrafić zmienić swój styl walki nawet w ciągu kilku sekund, jeśli tego wymaga od niego sytuacja.

Czytaj więcej: Wywiad z Piotrem Bąkowskim